Ćwiczenia na cellulit

Ujmę to tak – nie ma ćwiczeń na cellulit, które uderzają tylko i wyłącznie w cellulit. Wszelkie układy ćwiczeń z youtube typu Mel B, Chodakowska, skalpele czy inne dla kobiet po 60 – tce możecie odłożyć na czas, kiedy już zrobicie porządny trening. Wtedy możecie potraktować je jako dodatkową formę rozciągania się czy po prostu rozruszania. Ważne jest również wspomaganie się odpowiednimi suplementami ale o tym w dalszej części, narazie omówmy podstawy.

A więc jakie ćwiczenia na cellulit? Podstawowa zasada – cellulit to tłuszcz, trzeba go wytopić! Musicie zacząć się ruszać i to naprawdę intensywnie. Przeanalizowałam wiele badań dotyczących efektywnego spalania tłuszczu oraz sama zajmuje się tym na co dzień wykorzystując je w praktyce. Bieganie, truchtanie, orbitrek, aerobik czy fitness nie daje kompletnie nic. Tak samo jest z długotrwałymi biegami na bieżni oraz w mieście. Przy dużej nadwadze oraz braku specjalnych obciskających ubrań bieganie nie jest wskazane, ponieważ obciąża stawy oraz sprawia, że skóra rozluźnia się i podczas rytmicznych uderzeń narusza jej włókna. Najlepszymi ćwiczeniami na szybką utratę tłuszczu (szybką mam na myśli 0,5 – 1 kg. na miesiąc) jest intensywny trening siłowy połączony z treningiem interwałowo – aerobowym. Plany treningów interwałowo – aerobowe znajdziecie w internecie, pamiętajcie jednak, że każdy wymaga indywidualnego doboru. Ważne jest abyście skupiły się na dolnych partiach ciała i ćwiczeniach tzw. złożonych, angażujących dużo układów naraz. Takimi ćwiczeniami jest np. przysiad ze sztangą, wykroki z wyciskaniem sztangielek, martwy ciąg, wymachy z kettlem, wyciskanie sztangielek lub sztangi, krokodylki, sprawle oraz wszelkie ćwiczenia tego typu. Nie ma się co oszukiwać kobieta na siłowni po prostu ćwiczy tak samo jak faceci. Nie ma lepszych ćwiczeń na pośladki, uda i brzuch niż martwy ciąg i przysiady, więc zastanówcie się czy nie warto zainteresować się tą stroną aktywności. Gwarantują one mocniejsze mięśnie, bardziej napiętą skórę i błyskawiczną redukcję każdego rodzaju cellulitu.

Jak już wcześniej wspomniałam dość istotną rzeczą przy walce z cellulitem jest odpowiednia suplementacja i preparaty wspomagające. Oczywiście musimy pamiętać że te preparaty nie zrobia całej  roboty za nas, ale już przy dość niedużym wysiłku z naszej strony zaczną przynosić doskonałe efekty. Jednym z lepszych środków który mogę polecić jest Cellinea <Czytaj Więcej…>